برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۹۹/۱۲/۱۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» راهنمای انتخاب رنگ فرش ماشینی

انتخاب بهترین رنگ فرش ماشینی

قواعد انتخاب رنگ فرش ماشینی
فرش ماشینی به عنوان یک جزء اساسی و جدا نشدنی در منزل است . دکوراسیون یک خانه با یک تخته فرش ماشینی ایرانی بسیار خاص و لوکس می شود . رنگ فرش ماشینی از مهمترین گزینه هایی است که در هنگام خرید فرش باید به آن توجه نمود . رنگ فرش از رنگ های اصلی دکوراسیون محسوب می شود و اولین گزینه در زمان خرید است .
در واقع رنگ فرش ماشینی از تم های اصلی دکوراسوین خانه می باشد .  رنگ ها باعث می شوند حس خوبی به افراد منتقل شود و ایده ای نو به ذهن برسد . انتخاب رنگ فرش به مسائل زیادی چون وضعیت مالی ، آب و هوا ، سلیقه ، سبک زندگی  ، مکان  ، فرهنگ و کاربری فرش بستگی دارد .
برای انتخاب بهترین رنگ قالی باید خصوصیات رنگ ها و تاثیر آن ها را به خوبی شناخت . رنگ فرش ماشینی به سه دسته فرش ماشینی با رنگ گرم ، فرش ماشینی با رنگ سرد و فرش ماشینی با رنگ خنثی تقسیم بندی می شود . فرش ماشینی رنگ گرم شامل رنگ های گرم مانند زرد، قرمز و نارنجی و کرم است . فرش های ماشینی با رنگ سرد عبارتند از فرش با رنگ آبی ، فرش سرمه ای و فرش رنگ سبز . رنگ های خنثی فرش ماشینی نیز شامل خاکستری، کرم و طوسی می شوند . در میالن تمامی رنگ های قالی ماشینی کاشان ، بهترین رنگ فرش برای هماهنگی با دیگر اجزای خانه، رنگ خنثی است.
انتخاب رنگ فرش ماشینی بر اساس رنگ کفپوش
برای انتخاب رنگ فرش ماشینی باید به رنگ کفپوش های خانه دقت نمود . انتخاب فرش ماشینی برای کفپوش با رنگ خنثی کار بسیار راحتی است . رنگ فرش ماشینی باید با رنگ کفپوش متضاد باشد و در صورتی که تمایل به هماهنگی در دکوراسیون داشته باشیم می توانیم رنگ های مکمل را انتخاب نماییم .
رنگ های روشن فرش ماشینی برای مکان های پر تردد خانه و خانه های دارای فرند کوچک مناسب نمی باشد زیرا از بین بردن لکه و کثیفی از فرش های های رنگ روشن بسیار دشوارتر از دیگر رنگ ها می باشد .
فرش های ماشینی 700 شانه و قالی ماشینی تراکم بالا مانند فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه با طرح های شلوغ و رنگ های متنوع می توانند فضای خانه را زیباتر نشان دهند . فرش دستبافگونه 1200 شانه کاشان می تواند با تنالیته های مختلفی در جاهای مختلف خانه به کار رود و یا رنگ اصلی دکوراسیون را تشکیل بدهد .
امروزره عمده فرش های ماشینی کاشان با پنج رنگ زمینه کرم، سورمه ای، آبی، گردویی و لاکی تولید می شوند و مابقی رنگ های فرش ماشینی از بستر این پنج رنگ اصلی می باشد .
ققالی لوکس 1200 شانه کرم کاشان دارای دلنوازترین رنگ فرش ماشینی می باشد . این فرش ماشینی با رنگ پرفروش کرم به عنوان رنگ تکمیلی در کنار هر رنگی از وسایل خانه قرار می گیرد و به همین علت برای هر مکانی از خانه مناسب می باشد . البته فرش های ماشینی 700 شانه با رنگ روشن به دلیل استحکام و دوام بالاتر برای مکان هایی چون اتاق خواب و اتاق نشمیبن مناسب تر هستند .
قالی های درجه یک با رنگ روشن برای فضاهایی که متراژ کم دارند بیشتر کار برد دارند زیرا فضا را بزرگتر و نورانی تر نمایان می کنند .
قالی های تیره مانند فرش سرمه ای بیشتر در ابعاد بزرگتر بافته می شوند .  فرش ماشینی با رنگ تیره ارتفاع اتاق را کمتر نشان می دهد و اتاق را کوچچکتر و صمیمی تر می کند .  قالی های 1200 شانه سرمه ای 12 متری ، فرش 700 شانه سرمه ای 9 متری از زیباترین فرش های رنگ تیره بازار هستند که به مدرنیته شدن دکوراسیون کمک می کنند .
طراحان دکوراسیون در انتخاب رنگ فرش برای اتاق های کوچک و باریک از فرش ماشینی آبی استفاده می کنند تا فضای اتاق را بزرگتر جلوه دهند . قالی های ماشینی آبی با رنگ سفید هماهنگ می شوند و فضایی مدرن را به وجود می آورند .
فرش ماشینی گردویی یکی دیگر از رنگ های پرفروش فرش ماشینی کاشان است که حس گرما و آسایش را در فضا به وجود می آورد . رنگ هایی که با قالی گردویی هماهنگی دارند شامل : خاکستری ، خاکستری روشن (مایل به آبی) ، بژ (طلایی) ، کرم مایل به زرد ، قهوه ای نسکافه ای ، قهوه ای شکلاتی ، سفید و سبز چمنی می باشند .
فرش ماشینی لاکی از قدیمی ترین رنگ های فرش ماشینی ممتاز کاشان است که در فرش های دستباف اصیل نیز بسیار پر کار برد دارد . قالی های ماشینی هفتصد شانه لاکی از اولین فرش های بازار  می باشند که مورد استقبال تمامی خریداران قرار گرفته اند .
از فرش لاکی می توان در راهروهای داخلی و هال استفاده نمود . رنگ روناسی از رنگ های جدید فرش ماشینی است که این روزها جایگزین فرش ماشینی با رنگ لاکی شده است .
اتاق پذیرایی یکی از مکان های پر کاربرد و مهم خانه می باشد . انتخاب رنگ فرش پذیرایی برای ایجاد فضایی شاد و دلنشین ضروری و مهم می باشد . برای انتخاب رنگ فرش ماشینی پذیرایی باید مواردی چون : ابعاد اتاق پذیرایی ، تراکم، شانه و ضخامت فرش ، روشنایی و رطوبت محیط، سبک دکوراسیون ، نوع کاربری فضا ، رنگ مبلمان و … را در نظر گرفت .
فرش ماشینی قرمز ، بهترین رنگ فرش برای پذیرایی با سبک سنتی می باشد . در صورتی که اتاق پذیرایی با سبک مدرن چیده شده باشد باید از فرش های مدرن ماشینی با رنگ خنثی استفاده نمود . فرش ماشینی که برای پذیرایی به کار می رود باید از جنس تمام اکرولیک باشد . الیاف اکریلیک علاوه بر درخشندگی و براقیت رنگ در برابر عوامل محیطی مقاوم بوده و طول عمر بالایی دارند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه